• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наша гордість

Зведена таблиця результатів ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії 2018 (wym-1543842865893)

Шістнадцять юних волинян, в тому числі і школярі Любешівського району, стали переможцями Всеукраїнського конкурсу есе, присвяченого160-річчю від дня народження Івана Яковича Франка (читати далі...)

Буклет з досвіду роботи Домашич Т.С.

Наша гордість

Березень 2016 року для школярів району став особливим: шестеро учнів досягли високих результатів – стали переможцями І Всеукраїнського (ХІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Але ще більше вразило те, що для нагородження їх запросили в Київ (читати далі ...)

Вітаємо переможців районних олімпіад з основ наук серед учнів 4 класів (читати далі ...)!

Вітаємо із перемогою!

Вітаємо Крисько Катерину Юріївну, ученицю 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь, із перемогою у ІV (фінальному) етапі V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проходив 14 лютого 2015 року на базі Маяківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.- лінгвістичний ліцей» Волинської обласної ради.

Щиро дякуємо вчителю української мови та літератури Шевчук Людмилі Михайлівні за підготовку переможця. Бажаємо подальших успіхів!

Підведено підсумки районного етапу Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі»

На виконання наказу управління освіти і науки облдержадміністрації №39 від 29.01.2015 р., з метою виявлення, підтримки та розвитку творчо обдарованої учнівської молоді у період із лютого по квітень 2015 року було проведено районний етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі».

На районний етап конкурсу надійшло 18 робіт із 17 ЗНЗ.

Конкурс проводився у двох номінаціях: «Дослідницька робота» та «Літературна творчість».

Учасники районного етапу Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі» загалом продемонстрували високий рівень підготовки, творчий підхід у написанні конкурсних робіт. Так, поетичні, прозові роботи учнів ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Березичі, Великий Курінь, Седлище, ЗОШ І-ІІ ст. с. Підкормілля відзначаються оригінальним та глибоким змістом, грамотним оформленням. Слід відзначити також чіткість постановки проблеми дослідження, самостійність та оригінальність суджень, обґрунтованість поданих висновків у дослідницькій роботі учениці 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бірки Ліштван Олени.

Висновки, зроблені членами журі, свідчать про те, що систематична робота з обдарованими дітьми проводиться вчителями української мови та літератури у Бірківській, Великокурінській, Березичівській, Седлищенській ЗОШ І-ІІІ ст., Підкормільській ЗОШ І-ІІ ст. Педагоги даних шкіл працюють над удосконаленням умінь учнів глибоко і правильно розкривати тему, вільно висловлювати думку. Слід відмітити, що роботи Довгополик Тетяни (ЗОШ І-ІІ ст. с. Підкормілля), Смокович Марії (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь), Вітовщик Оксани (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Березичі), Махецької Вікторії (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Седлище) характеризуються творчим підходом у виборі жанру, стилю, композиційною оригінальністю. Варті на увагу також роботи Нестерук Аліни (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь), Гаць Ірини (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ветли), Корх Анни (ЗОШ І-ІІ ст. с. Дольськ).

Отож вітаємо переможців районного етапу Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі» та їхніх керівників:

І місце – Ліштван Олену, ученицю 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бірки (керівник ДомашичМ.В.),

ІІ місце - Довгополик Тетяну, ученицю 9 класу Підкормільської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник Кух О.В.),

Смокович Марію, ученицю 8 класу Великокурінської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Кух В.П.),

ІІІ місце – Махецьку Вікторію, ученицю 8 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Седлище (керівник Бурдак Л.П. ).

Вітовщик Оксану, ученицю 10 класу Березичівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковальчук Л.С. ).

Вітаємо переможців обласних олімпіад 2014 – 2015н. р.

Вітаємо переможців обласних олімпіад 2014 – 2015н. р.

1. Михальчук Надію, ученицю 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Мала Глуша, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з астрономії. Керівник - Харчик Юрій Павлович.

2. Руміна Сергія, учня 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Мала Глуша, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з астрономії. Керівник - Харчик Юрій Павлович.

3. Бубало Тетяну, ученицю 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з української мови. Керівник – Кушнерик Віра Миколаївна.

4. Корх Наталію, ученицю 8 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. В’язівне, за зайняте ІІ місце в обласній олімпіаді з географії. Керівник - Оласюк Ярослав Васильович.

5. Дяденчук Аліну, ученицю 8 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Лобна, за зайняте ІІ місце в обласній олімпіаді з географії. Керівник – Котик Надія Михайлівна.

6. Казбана Назарія, учня 8 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Лахвичі, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з хімії. Керівник – Мацько Наталія Вікторівна.

7. Гладіча Олега, учня 10 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з математики. Керівник – Гаврилюк Любов Яківна.

8. Хомича Богдана, учня 8 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з математики. Керівник – Петровська Тетяна Петрівна.

9. Зімич Тетяну, ученицю 9 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з англійської мови. Керівник – Ковальчук Лариса Гаврилівна.

10. Горішну Оксану, ученицю 10 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з англійської мови. Керівник - Ковальчук Лариса Гаврилівна.

11. Горщар Оксану, ученицю 11 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з англійської мови. Керівник - Ковальчук Лариса Гаврилівна.

12. Сірець Софію, ученицю 10 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з німецької мови. Керівник - Семенюк Ольга Захарівна.

13. Кожан Юлію, ученицю 11 класу Залізницького НВК, за зайняте ІІ місце в обласній олімпіаді з історії. Керівник - Бас Марія Петрівна.

14. Харчика Василя, учня 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Мала Глуша, за зайняте ІІ місце в обласній олімпіаді з історії. Керівник – Хвесик Анатолій Євдокимович.

15. Дяденчук Аліну, ученицю 9 класу ЗОШ І-ІІ ст. с.Лобна, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з історії. Керівник – Гриневич Тетяна Іванівна.

16. Рокуна Богдана, учня 11 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з біології. Керівник – Савчук Людмила Артемівна.

17. Гладіча Олега, учня 10 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІ місце в обласній олімпіаді з біології. Керівник – Савчук Людмила Артемівна.

18. Кратік Юлію, ученицю 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гірки, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з біології. Керівник – Абрамович Надія Миколаївна.

19. Бондарчук Анастасію, ученицю 8 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з біології. Керівник – Говіна Алла Андріївна.

20. Будька Ігоря, учня 11 класу НВК смт Любешів, за зайняте ІІІ місце в обласній олімпіаді з інформатики. Керівник – Тарасюк Вадим Михайлович.

З досвіду роботи вчителів. Буклети.

Буклет з досвіду роботи Рипіч Н.В.

Буклет з досвіду роботи Веремчук Г.В.

Буклет з досвіду роботи Горішної Л О

Буклет з досвіду роботи Мартинюка М Л

Буклет з досвіду роботи Матвійчук Л С

Буклет з досвіду роботи Сороколет Л Ф

Результати участі школярів у районній олімпіаді з біології

Конференція з питань реалізації проектів ГФ та ЄС


10 червня 2014 року відповідно до плану роботи Волинського ІППО та РМК відділу освіти Любешівської РДА відбулася конференція «Актуальні питання формування здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок дітей і підлітків: підсумки реалізації проектів за підтримки Глобального фонду та Європейського Союзу».

Ключовими напрямами для обговорення на конференції були:

1. Реалізація завдань всеукраїнських превентивних проектів у базових навчальних закладах Любешівського району.

2. Здоровий спосіб життя. Його вплив на формування сім’ї у суспільства. Використання матеріалів інтерактивної методики «Маршрут безпеки» у формуванні здорового способу життя та профілактиці шкідливих звичок.

3. Реалізація завдань соціального проекту «Fair Play — Чесна гра».

4. Психологічний супровід впровадження соціальних проектів.

5. Презентація моделей превентивної освіти «Школа, дружня до дитини».

У відкритті конференції взяли участь: Кух В.І., начальник відділу освіти Любешівської райдержадміністрації; Дяк Н.П., оперуповноважений групи кримінальної міліції у справах дітей Любешівської райдержадміністрації, Зімич Л.П., голова ради директорів, директор ЗОШ І-ІІ ст.. с. Березна Воля, Шукалович М.М., голова ради НВК смт Любешів.

На теоретичній частині конференції розглянуто питання реалізації завдань всеукраїнських превентивних проектів у базових навчальних закладах Любешівського району.

Швайко І.І., начальник служби у справах дітей Любешівської райдержадміністрації, зазначила, що одним із найбільш важливих державних пріоритетів в Україні є цінність людського життя та здоров’я. Навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я — одне з найважливіших завдань сучасної школи, яке має стати атрибутом будь-якої освітньої діяльності у навчальному закладі і поза його межами. Крім того, до цього спонукає і районна статистика про сім`ї, які опинилися в скрутних життєвих обставинах часто саме через зловживання алкоголем, небажання стати на шлях виправлення.

Радкевич Л.А., завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Любешівської райдержадміністрації зупинилася на питаннях упровадження проектних технологій у навчально-виховному процесі та їх вплив на здоров`я школярів. Важливим моментом є те, що 15 навчальних закладів Любешівського району працюють як базові у рамках реалізації всеукраїнських проектів «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу» за підтримки Європейського Союзу та «Посилення спроможності педагогів у забезпеченні дієвої профілактики ВІЛ/СНІДу, протидії стигмі і дискримінації» за фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Обидва проекти спрямовані на виконання заходів Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки.

У цілому щодо участі навчальних закладів у проектах (в т.ч. соціальних), то шестирічний досвід роботи уже дав вагомі результати. Першість у цій ділянці роботи тримає Залізницький НВК. До участі в соціальних проектах долучалися також ЗОШ І-ІІІ ст. с. Селище та ЗОШ І-ІІ ст. с. Дольськ.

З метою належної підготовки, організації роботи над проектами районною методичною службою було визначено головні завдання:

1. Сприяти роботі навчальних закладів та надавати методичну допомогу в організації навчально-виховного процесу та забезпеченості нормативно-правової бази державної, галузевої та внутрішньої чинності, надаванні звітності.

2. Продовжити роботу над створенням та обладнанням тренінгових кабінетів з метою впровадження превентивних проектів: за курсом «Захисти себе від ВІЛ» та виховною програмою «Чесна гра» відповідно до Положення про тренінговий кабінет.

3. Розширювати мережу закладів щодо впровадження превентивних проектів за курсом «Захисти себе від ВІЛ» та виховною програмою «Чесна гра».

Поліщук Н. А., науковий співробітник науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій Волинського ІППО, координатор проектів, наголосила, що на базі навчальних закладів Любешівського району запроваджені європейські стандарти якісної превентивної освіти на засадах розвитку життєвих навичок, спрямовані на підвищення рівня знань, умінь і навичок протидії негативним явищам та формування відповідальної поведінки. Заняття з формування навиків здорового способу життя проводять педагоги, психологи, керівники гуртків, соціальні педагоги, які пройшли спеціальну підготовку і мають досвід використання інтерактивних методів навчання при роботі з підлітками.

Кутинець С. Г., директор Залізницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст — дитячий садок», поділився досвідом реалізації завдань соціального проекту «Fair Play — Чесна гра». Сергій Григорович зазначив, що серед 50 тис. юнаків і дівчат із різних областей України, які приєдналися до проекту «Fair Play — Чесна гра» у 2012-2014 роках, є 987 учнів із ЗОШ Любешівського району, 1041 учень ЗОШ міста Луцька, 246 учнів Камінь-Каширського, 748 учнів Ратнівського районів Волинської області. У проекті беруть участь школярі 102 шкіл області, підготовлено 209 тренерів. У вересні 2013 року з робочим візитом у рамках проекту «Fair Play — Чесна гра» побувала регіональний координатор із м. Києва Наталія Герез.

Школи району продовжують роботу над проектом, проводять заняття за зазначеним курсом. Адже «Fair Play — Чесна гра» це:

- зміцнення здоров’я;

- розвиток шкільного футболу;

- профілактика ВІЛ;

- толерантність, повага, успіх, перемога, дружба.

Думку директора школи продовжив Абрамович М. В., учитель фізичної культури Залізницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст — дитячий садок». Він розповів, що участь у проекті «Fair Play — Чесна гра» дала можливість підвищити професійну майстерність, оволодіти новими методами і прийомами роботи з учнями, а саме: використовувати спортивні ігри, керувати ними з особливим тактом, витримкою, умінням, поєднуючи ці якості з вимогливістю; проводити заняття у парі з учителем основ здоров’я та практичним психологом, реалізовуючи цілі формування здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок.

Пасевич Л. В., заступник директора з виховної роботи НВК смт Любешів, наголосила на важливості використання матеріалів інтерактивної методики «Маршрут безпеки» у формуванні здорового способу життя та профілактиці шкідливих звичок.

Про тренінг як ефективний метод групової роботи, його особливості детально розповів директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь Кух М.В. Оволодіння тренінговими методами роботи, взагалі, змінило бачення навчально-виховного процесу. Такі заняття допомагають вчити цікаво, творчо, а учням – вчитися із задоволенням. На тренінгах реалізується одна із основних потреб підлітків – потреба у спілкуванні, належності до групи, дружніх стосунках та повазі. Причому сенс роботи вчителя полягає в тому, щоб не домінувати, а лише спрямовувати і регулювати діяльність учнів.

Не завжди вдається викликати відвертість учасників тренінгу, усунути психологічні бар’єри і здолати відчуження. Навчити дітей легше висловлювати свої думки, обговорювати проблеми, приймати рішення допомагає практичний психолог. Тому Матвійчук М.М. практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст. с.Залаззя поділилася досвідом про психологічний супровід впровадження соціальних проектів, про особливості роботи з кожною дитиною як особистістю.

Про організацію життєдіяльності учнівського колективу з позиції здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок повідомила Андрусик С. І., заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст с. Бихів.

Практична частина конференції розпочалася з презентацій моделей превентивної освіти «Шкіл, дружніх до дитини». Моделі презентували: Плюсик Л.В., заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с.Деревок, Клімчук І.Ф., заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с.Люб’язь, Кутинець С.Г., директор Залізницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. — дитячий садок».

Присутні почули, побачили й дізналися чимало цікавого й корисного. Бо мають спільну мету: підростаюче покоління має зростати здоровим і щасливим.

Свято вшанування учасників і переможців конкурсу

"Учитель року-2014"
Той, хто хоче змінити світ,

повинен починати з себе

Саме ці слова стали девізом районного свята вшанування учасників і переможців конкурсу «Учитель року - 2014», яке проходило в стінах НВК смт Любешів 28 травня 2014 року.

Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів роботи, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – вчитель має бути творчою особистістю. Творчим може бути і молодий вчитель, і учитель з великим педагогічним стажем. «Учитель року» - це і конкурс професійної майстерності, і свято вчительської душі. Значення конкурсу величезне: він допомагає визначити кращих педагогів, підвищує статус педагогічної професії, привертає увагу громадськості до проблеми освіти.

У цьому році боротьба за звання найкращого педагога у п’яти номінаціях («Початкові класи», «Світова література», «Географія», «Трудове навчання», «Директор школи») була нелегкою, адже в конкурсі професійної майстерності взяли участь 29 педагогів із 19 шкіл. Таких, котрі вміють перетворити сіру буденність на незвіданий шлях до зірок, котрі гідно пройшли непрості випробування, щоб скласти іспит на професійну майстерність.

Крок за кроком, етап за етапом найсильніші підіймалися на вершину педагогічної майстерності. Перемога на кожній сходинці вагома і знаменна: адже кожен із конкурсантів став «обличчям» рідної школи, села або селища, а то й району.

У номінації «Початкові класи» цю відповідальність взяли на себе такі вчителі: Гриневич І.Ф. – учитель ЗОШ І ст. с. Рудка; Домарацька О.Л. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Деревок; Прокоп’юк Л.М. – учитель НВК смт Любешів; Савчук І.Г. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бихів; Саливончик С.М. – учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Щитинь. Переможцем визнано вчителя Любешівського НВК Людмилу Василівну Пасевич.

Конкурсантами номінації «Світова література» стали такі педагоги: Ковальчук В.П.– учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Березичі; Ковалик Т.І. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бірки; Шоломіцька М.І. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Деревок; Лавринюк Т.І. – учитель І-ІІІ ст. с. Залаззя; Курганович М.С. – учитель НВК смт Любешів; Остимчук С.В. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Судче; ОжелівськаВ.О. – учитель І-ІІ ст. с. Дольськ. Переможець – учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Люб’язь Ірина Федорівна Клімчук.

У номінації «Географія» перед нами постали: Кузьмич Н.С. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гірки; Редько Л.В. – учитель НВК смт Любешів; Кузьмич Н.П. – учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Березна Воля; Оласюк Я.В. – учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. В’язівне. Переможцем в даній номінації визнано вчителя ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ветли Віру Гнатівну Ярмолюк.

У номінації «Трудове навчання» брали участь такі вчителі: Зімич Ю.С. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь; Ковальчук І.В. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Деревок; Корець В.П. – учитель НВК смт Любешів; Корець О.В. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Велика Глуша; Ліштван Л. І. – учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бірки; Руднік С.І. – учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Воля Любешівська; Якимець Т.В. – учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Березна Воля. Переможець – учитель НВК с. Залізниця Сергій Васильович Ковалик.

Сучасного керівника іноді називають соціальним архітектором, підкреслюючи цим його призначення – будівництво культури навчального закладу. Креативними будівничими освітянських колективів є директори шкіл, які стали учасниками районного конкурсу «Учитель року - 2014» у номінації «Директор школи». Це – Капець В.П., директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Березичі, і переможець районного конкурсу в даній номінації Микола Васильович Кух, директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь.

Переможці всіх номінацій стали учасниками обласного етапу конкурсу. Приємно відзначити, що Василь Петрович Капець став номінантом «Кращий директор-методист», Ірина Федорівна Клімчук із Люб’язя – номінант «Креативний учитель», а Сергій Васильович Ковалик – лауреат в номінації «Трудове навчання».

З вітальними словами до учасників свята звернулися заступник голови районної державної адміністрації Пушкін А.Ф., голова районної ради П.Н. Нагорний, начальник відділу освіти РДА, голова оргкомітету конкурсу «Учитель року - 2014» Кух В.І., а також голова райкому профспілки працівників освіти Гарбар Н.А. Вони подякували найкращим педагогам району за сумлінну працю, високий професіоналізм, неповторність та творчу наснагу. Висловили свої сподівання, що учасники свята не зупинятимуться на досягнутому, а ще неодноразово проявлять себе в таких та інших освітянських конкурсах.

Ведучими цього свята були завідуюча райметодкабінетом відділу освіти Л.А. Радкевич та вчитель ЗОШ І ст. с. Проходи Ю.І. Крисько, які дарували присутнім свої посмішки, хороші та щирі слова.

Урочисте дійство розпочав учень Любешівського НВК Олег Гладич піснею «Черешневий сад». Веселий настрій протягом всього свята своїми чарівними голосами підтримували учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Підкормілля Мирослава Котюга, вихованки НВК смт Любешів Даринка Рябіїк та Понікарчик Кароліна.

Свою любов, шану і повагу до конкурсантів-переможців висловили учнівські і вчительські колективи тих шкіл, де вони працюють, по-особливому представивши кожного з них.

Про сам перебіг змагань, про учасників і переможців кожної номінації із вдячністю і трепетом у душі розповіли члени районного журі: Н.У. Шукалович – методист районного методичного кабінету, С.І. Андрусик (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бихів), Г.І. Медведюк (НВК смт Любешів), В.М. Романчук (ЗОШ І-ІІ ст. с. Бірки), Л.П. Зімич (директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Березна Воля). З їхніх слів присутні дізналися, що під час проведення уроків конкурсанти продемонстрували високу фахову майстерність, знання та володіння сучасними інноваційними технологіями. Педагоги розкрили особисті професійні знахідки, показали світ своїх захоплень, правильність підбору методів, прийомів та форм навчання, вміння активізувати учнів для вирішення тих завдань, які стояли перед школярами та вчителями.

Усі учасники конкурсу отримали грамоти та грошові винагороди від районного відділу освіти та профспілки працівників освіти.

Переможців районного та учасників обласного конкурсу «Учитель року - 2014» запросили до слова. Вони своїми виступами ще раз довели, що в кожного з них не згас, а ще яскравіше запалав вогонь таланту, неповторної творчої індивідуальності. Ці люди переконали всіх, що не міліє криниця освітянської душі, невичерпними є освітянські звитяги, інтелектуально багатою волинська земля. Це справжні лідери Любешівської педагогічної громади! Завзяті, творчі, сміливі, вони підтвердили беззаперечну істину: той, хто хоче змінити світ, повинен почати з себе.

Обласний семінар керівників шкіл

27 березня відбувся обласний семінар керівників шкіл на тему «Створення освітньо-виховного середовища життєвих компетентностей школярів», участь у якому взяли Гуменюк Микола Устимович, завідувач відділу проблем управління та методичної роботи ВІППО, Нагорний Петро Никонович, голова Любешівської районної ради Кух Василь Ілліч, начальник відділу освіти, Радкевич Людмила Анатоліївна, завідувач районного методичного кабінету.

У ході роботи директорам шкіл області було презентовано особливості розвитку освіти Любешівського району та роль методичної служби у формуванні професійної компетентності педагогів. Першим навчальним закладом, який став візитівкою району, була ЗОШ І-ІІІ ст. с.Седлище. Оліфірук Надія Костянтинівна, директор школи, представила навчально-виховне середовище освітнього округу та навчального закладу зокрема, наголосила на їх значущості у формуванні компетентної особистості.

Директор Залізницького НВК Кутинець Сергій Григорович розповів про інноваційну діяльність закладу, зокрема про участь у проектах, у дослідно-експериментальній роботі. Наступний навчальний заклад, у якому і завершилося перебування гостей в межах району, була ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб`язь. Кух Микола Васильович, директор школи, представив навчально-матеріальну базу закладу, ознайомив з особливостями співпраці педагогічного та учнівського колективів. Родзинкою свята стало вітання найменших школяриків, учнів початкових класів.

Зустріч освітян відзначалася доброзичливою атмосферою, щирістю, відвертістю.

Заняття школи молодого педагога вчителів української мови та літератури

29 квітня 2014 року на базі Погулянківської ЗОШ І-ІІ ст. відбулося заняття школи молодого педагога вчителів української мови та літератури на тему «Методика формування орфографічних умінь та навичок учнів на уроках української мови».

Вчителі-словесники відвідали уроки української мови у 7 («Правопис часток», вчитель Пилипюк Ж.М.) та 6 кл. («Особові займенники. Зворотний займенник себе», вчитель Плясун А.В.), оглянули навчально-матеріальну базу кабінету української мови та літератури.

Незабутні враження і приємні хвилини подарували гостям учасники шкільного лялькового театру «Серпанок» (керівники: Кухарик Л.Н, Кошелюк Г.Ф.), показавши інсценізацію твору волинської поетеси Н. Горик «Як у картоплі народились картоплята».

Керівник школи молодого педагога, вчитель української мови та літератури В'язівненської ЗОШ І-ІІ ст. Кух В.І. поділилася із присутніми своїм баченням того, на що слід звертати увагу в ході підготовки до уроків, щоб формувати орфографічні уміння і навички школярів.

Махецька Л.В., методист РМК відділу освіти наголосила на важливості використання інноваційних технологій на уроках української мови при формуванні орфографічної грамотності учнів.

Виховна робота

У загальноосвітніх навчальних закладах району проведені виховні заходи щодо відзначення 28 річниці Чорнобильської трагедії. Проведені зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, виховні години, бесіди, тематичні вечори,спортивні змагання, виставки-конкурси творів, малюнків, плакатів .

В рамках проведення акції «Відродити. Пам’ятати. Зберегти» щодо підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років в навчальних закладах району проходять загальношкільні лінійки, уроки мужності, виховні заходи, виставки малюнків, конкурси юних декламаторів віршів.

Членами волонтерських загонів постійно проводиться робота щодо впорядкування територій біля пам’ятників, обелісків, наданню шефської допомоги воїнам-ветеранам, вдовам, одиноким, дітям війни.

Обласний семінар з виховної роботи

13 березня в районі пройшов обласний семінар фахівців управлінь та відділів освіти з виховної роботи "Правове та превентивне виховання школярів. Попередження насильства в учнівському колективі" . Семінар відбувся на базі НВК смт Любешів, Залізницького НВК, ЗОШ І-ІІІ ст.с.Седлище. В роботі семінару взяли участь провідний спеціаліст управління освіти облдержадміністрації Оксана Григорівна Малащук, науковий співробітник лабораторії освітніх інновацій ВІППО Наталія Анатоліївна Поліщук, спеціаліст відділу у справах дітей райдержадміністрації Оксана Василівна Деміх, оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Наталія Петрівна Дяк, начальник відділу освіти райдержадміністрації Василь Ілліч Кух, завідувач РМК Радкевич Л.А., методист РМК Бринчук Г.П.

Першочерговими питаннями семінару стояли: формування моральної свідомості учнів, вироблення стійкості до негативних впливів, протидія втягуванню дітей у негативні ситуації; формування навичок відповідальної поведінки учнів; формування правового світогляду у підлітків, попередження правопорушень. Педагоги району поділились досвідом роботи у проектній діяльності, розповіли про роль освітніх округів у створенні умов для позитивних якостей особистості,взаємодію суб'єктів соціальної роботи із сім'ями з попередження насильства в сім'ї.

ІV Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка

На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року №928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса шевченка», в рамках відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Кобзаря, з метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу Міністерство освіти і науки України котрий рік поспіль проводить Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Упродовж жовтня-листопада 2013 року було проведено у навчальних закладах Любешівського району І та ІІ етапи даного конкурсу. 21 грудня 2013 року у м. Луцьку проходив ІІІ (обласний) етап конкурсу, в якому брали участь семеро школярів 5-11 класів нашого району. Учениця 6 класу НВК смт Любешів Ліштван Людмила (керівник Ліштван Неля Василівна) виборола ІІ місце на обласному рівні даного конкурсу.

15 лютого 2014 року буде проходити церемонія нагородження переможців обласного етапу конкурсу та фінальний етап ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка на базі Маяківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.-лінгвістичний ліцей» Волинської обласної ради. У загальнонаціональному етапі конкурсу буде брати участь і Ліштван Людмила.

Отож, бажаємо учениці перемоги у ІV етапі цього престижного мовно-літературного конкурсу.

Вшановуємо пам'ять Великого Кобзаря

Знаменною датою в історії України означений 2014 рік. Рік 200-ліття від появи на світ українця, який став провідником і пророком нації.

Відповідно до указу Президента 2014 рік є Роком Тараса Шевченка в Україні. На державному рівні затверджено перелік культурно-мистецьких заходів. Саме тому у переддень Шевченківських днів, в рамках відзначення ювілею Кобзаря, 17 лютого проходив районний конкурс юних читців творів Т.Г.Шевченка. У конкурсі взяли участь 40 школярів нашого району із 26 загальноосвітніх навчальних закладів. Перед початком конкурсу його учасники мали можливість ознайомитися із виставкою творів Великого Кобзаря, яку організували бібліотекарі НВК смт Любешів.

Високим художнім рівнем виконавської майстерності та оригінальністю манери відзначалися виступи юних декламаторів Великоглушанської, Підкормільської, Залаззівської ЗОШ, Любешівського НВК.

За підсумками конкурсу журі визначило переможців у трьох вікових категоріях:

І м. - Фурдик Вікторія (старша група), учениця В.Глушанської ЗОШ;

І м. - Котюга Мирослава (середня група), учениця Підкормільської ЗОШ;

ІІ м. - Остапчук Оксана (старша група), учениця Залаззівської ЗОШ;

ІІІ м. – Ліштван Людмила (молодша група), учениця НВК смт Любешів;

ІІІ м. – Гук Роман (старша група), учень НВК смт Любешів;

ІІІ м. – Жилко Олександр (старша група), учень В.Курінської ЗОШ.

Усі переможці районного конкурсу юних декламаторів творів Т.Г.Шевченка були нагороджені подарунками та грамотами відділу освіти Любешівської РДА.

Результати участі школярів району в предметних олімпіадах

У 2013-2014 році школярі Любешівщини здобули 18 перемог на обласних предметних олімпіадах. Справжнім рекордсменом стала учениця 8 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Лобна Дяденчук Аліна. Школярка здобула чотири перемоги (І місце – хімія, ІІ місце – історія, ІІІ місце – географія, українська мова та література). У березні 2014 року Аліна була учасником Всеукраїнської олімпіади з хімії, яка проходила у місті Вінниця. Слід відмітити виступи школярів НВК смт Любешів на обласній олімпіаді з англійської мови. Троє школярів Мась Ірина, Горщар Оксана та Горішна Оксана здобули треті місця на обласній олімпіаді з англійської мови. Черговий раз підтвердили свій успішний виступ школярі району на обласному етапі олімпіади з історії (чотири перемоги). Дві перемоги вибороли школярі Залізницького НВК Баран Катерина ІІІ місце та Кожан Юлія ІІІ місце, учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мала Глуша здобув ІІІ місце та учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Лобна показала ІІ результат. Загалом, найбільше перемог (8) на обласному етапі предметних олімпіад здобули школярі НВК смт Любешів.

Підсумовуючи виступи школярів району на обласному етапі конкурсу – захисту при Волинській обласній Малій академії наук, слід відмітити, що з п’яти поданих робіт, дві роботи стали переможцями. Учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь Бубало Тетяна виборола ІІ місце секція «Етнологія»(керівник Корець Віра Василівна, вчитель історії), Дишко Тетяна учениця 11 класу ІІІ місце секція «Світова література» (керівник Марчик Олена Петрівна, вчитель зарубіжної літератури).

Кiлькiсть переглядiв: 2431

Коментарi

  • галина

    2014-10-24 13:18:00

    Здрастуйте! На вашому сайті не знайшла адміністрації по прізвищах та їх контактні телефони. Дуже незручно працювати, коли немає прямого контакту....