• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

30 листопада 2018 року відбулося засідання майстер-класу вчителя християнської етики ЗОШ І-ІІ ст. с. Шлапань Корець В.В. (програма).

Готуємося до впровадження Концепції

"Нова українська школа"

Розбудова Нової української школи - це довготермінова реформа, яка розпочинається вже зараз. Шлях її впровадження буде супроводжуватися суттєвими змінами всіх складників освіти.

Отож з метою визначення важливості, проблем та пріоритетних шляхів створення відповідного іміджу школи в суспільстві 11 травня 2018 року в ОНЗ «Люб`язівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» відбувся семінар-практикум «Позитивний імідж школи як необхідна умова провадження освітнього процесу» (читати далі...).

І знову зустрілися молоді педагоги

Майбутнє наших дітей, нашого народу – в руках учителя, його золотому серці… О.Фадєєв

Час від часу колективи загальноосвітніх навчальних закладів поповнюються молодими спеціалістами. Ось і в цьому навчальному році в район прибуло 15 молодих педагогів. З метою адаптації молодих педагогів до умов роботи в школі, розширення знань вчителів про ефективні та інноваційні форми методичної роботи, провідні методи навчання на базі ЗОШ І-ІІ ст. с. Березна Воля відбулось нещодавно засідання школи молодого педагога (читати далі...)

Весна завжди надихає на щось світле, позитивне, добре, цілюще. Тож творча зустріч, яка відбулася у ЗОШ І-ІІ ст. с. В`язівне 5 травня, стала справжнім святом душі: педагоги та школярі школи мали можливість поспілкуватися із своєю землячкою Валентиною Матвіїв, поезія якої у той день об`єднала усіх присутніх (читати далі...)

«Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від нього свої світильники». Саме ці слова Т. Фулпера стали своєрідним гаслом творчої зустрічі (районного семінару вчителів зарубіжної літератури), яка відбулася 18 квітня 2018 року у ЗОШ І-ІІІ ст. с Залаззz (читати далі...)

22 березня 2018 року на базі опорного навчального закладу «Любешівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. — гімназія» відбувся обласний семінар-практикум для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів хімії «Формування здоров’язбережувальної компетентності учнів у процесі вивчення шкільного курсу хімії» (читати далі...).

28 лютого 2018 року відбувся районний семінар учителів української мови та літератури у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бихів на тему «Формування життєвих компетентностей школярів на уроках української мови і літератури» (читати далі...).

Методичні діалоги вчителів-словесників

Цікавою творчою зустріччю розпочався цей рік для вчителів-словесників: 10 січня 2018 року на базі ОНЗ «Любешівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - гімназія» було проведено методичний діалог, до участі в якому були запрошені вчителі української мови та літератури, які працюють з учнями 11 класів, та «вчитель-методист» Ковельської міської гімназії Барановська Людмила Леонідівна (читати далі...)

Ми можемо торкнутися до слова,

Як промінь до неспокою води…

Такі слова є у збірці «Сповідь серця», автором якої є П.Ю.Ярмолюк, учитель української мови та літератури Залізницької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Івана Пасевича. Таку назву мала зустріч шанувальників і любителів поетичного слова, проведена нещодавно у літературній вітальні (читати далі...)

29 листопада 2017 р. на базі навчальних закладів нашого району відбувся обласний семінар учителів зарубіжної літератури в рамках науково-педагогічного проекту «Філологічний олімп». Творча зустріч словесників була приурочена темі «Мотивація навчальної діяльності учнів як умова формування пізнавального інтересу та літературної компетентності на заняттях зарубіжної літератури» (читати далі...).

11 жовтня 2017 року на базі ОНЗ Любешівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Любешівської РДА було проведено обласний семінар-практикум учителів основ здоров`я з розвитку соціальних навичок учнів у рамках проекту "Вчимося жити разом" за участю наукового співробітника науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій та координації діяльності РМК (ММК) Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Поліщук Н. А. (читати далі...)

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у навчальних закладах району було проведено ряд заходів (читати далі...)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з математики у 2017-208 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з економіки у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з астрономії у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з історії у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з російської мови у 2017-2018 н.р. (див. таблицю)

Результати участі школярів району в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії у 2017-2018 н/р (див. таблицю)

Результати участі школярів району в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури у 2017-2018 н/р (див. таблицю).

Результати участі школярів району в районному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2017-2018 н.р. (див. таблицю).

Результати участі школярів району в районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика у 2017-2018 н.р. (див. таблицю).

Результати участі школярів району в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з географії у 2017-2018 н.р. (див. таблицю).

На виконання наказу управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації від 22.09.2017 року №525 «Про проведення І-ІІІ етапів та підготовку до ІVетапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017/2018 н. р.», з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої учнівської молоді упродовж листопада-грудня 2017 року проводяться районні олімпіади. Зроблено підсумки, визначено переможців. Здійснюється підготовка школярів до участі в обласних олімпіадах.

Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури знову обєднало коло однодумців (читати далі...)

У стінах Любешівського НВК 25 травня 2016 року було по-особливому людно і святково: для вшанування учасників районного конкурсу «Вчитель року - 2016» зібралася освітянська громада: керівники навчальних закладів, їхні заступники, голови шкільних профспілкових комітетів, члени журі конкурсу та найбільші «винуватці» свята – учасники конкурсу (читати далі ...)

20 березня відбувся районний огляд художньої самодіяльності. Підсумки в наказі відділу освіти.

14 лютого відбулася районна олімпіаді з російської мови.

Наші традиції

До 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

На виконання Розпорядження голови Любешівської РДА від 23.01.14 р. № 13 «Про заходи з підготовки та відзначення в районі у 2014 році 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка і проведення Року Тараса Шевченка» упродовж грудня 2014 року у школах району було проведено:

- літературні свята («Пророк святої України», 10-11 кл.; «Свіча, запалена від серця», 8-9 кл.);

- презентацію книги «Волинський Кобзарик» «З великою любов`ю до Тараса» (3-8 кл.);

- виставки літератури, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка;

- усні журнали («Сирітська доля у віршах Тараса Шевченка», 6 кл; «Вшановуємо Т.Г.Шевченка», 5-8 кл.);

- виховні години («Тарас Шевченко – поет, художник, пророк» ( 5 кл), «Уклін тобі, Кобзарю» (5-8 класи);

- конкурс дитячих малюнків («Палітра Шевченкового слова», 5-8 кл.);

- шкільний етап конкурсу юних декламаторів творів Т.Г.Шевченка (5-11 кл.);

- урок позакласного читання («Жанр молитви в поезії Тараса Шевченка», 8 кл.);

- інтелектуальний турнір («Чи знаю я твори Тараса Шевченка», 2-4 кл.),

- бібліотечну годину («Шевченко і Україна», 5-9 кл.).

Обласне засідання ПМПК15-16 травня 2014 року відбулося обласне засідання ПМПК. На засіданні було обстежено 86 дітей. З них:55 у 2014-2015 навчальному році отримали індивідуальна навчання;для 9 дітей питання навчання в школі розглядати з 7-річного віку;4 дітям призначена соціально-медична реабілітація;5 дітей будуть навчатися за програмою ЗОШ;13 дітей просто отримали консультації.

УКРАЇНА

ЛЮБЕШІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

44200, смт Любешів, вул. Незалежності, 53, факс 21 267 тел. 21 267

E-mail: osvitalbsadm@gmail.com

07.05.2014 № 320/1-6

Керівникам ЗНЗ

Відділ освіти Любешівської РДА повідомляє, що відповідно до листа Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти від 24.04.2014 № 2/4-14-564-14, листа Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти від 29.04.2014 № 262/02 – 09 проводиться розгляд моделей превентивної освіти у навчальних закладах, визначених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.11 2012 р. № 1314 «Про затвердження плану заходів з реалізації проектних заходів щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки» як базових для впровадження якісної превентивної освіти.

Розгляд моделей превентивної освіти у навчальних закладах (далі – розгляд) проводиться з метою підведення підсумків реалізації проектних заходів за підтримки Європейського Союзу щодо забезпечення універсального доступу учнів і педагогів до превентивної освіти, посилення партнерської взаємодії з сім’єю та громадськими організаціями щодо впровадження профілактичних програм і проектів у навчально-виховний процес та вивчення досвіду впровадження ефективних моделей організації превентивної освіти у навчальному закладі.

У квітні – червні 2014 року на базі Волинського ІППО буде проведено І етап – відбірковий. У серпні – вересні 2014 року в м. Києві відбудеться ІІ етап розгляду – фінальний.

Розгляд проводиться відповідно до методичних рекомендацій, що додаються (електронний варіант).

Просимо надати матеріали на розгляд до 30 травня 2014 року (завідувачеві РМК Радкевич Л.А.).

Начальник В.КУХ

Радкевич 21479

flag_2colors

Проект за підтримки Європейського Союзу «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу»

Logo AUTTA

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо проведення розгляду моделей превентивної освіти

у навчальних закладах

Розгляд моделей превентивної освіти (далі – розгляд) проводиться у рамках проектних заходів за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією та Європейського Союзу, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.11.2012р. № 1314 «Про затвердження плану заходів з реалізації проектних заходів щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», з метою вивчення і поширення кращого вітчизняного досвіду впровадження якісної превентивної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу.Завданнями розгляду є:– виявлення кращих моделей превентивної освіти в загальноосвітньому навчальному закладі; – сприяння діяльності навчальних закладів щодо організації і впровадження профілактичних програм і проектів у навчально-виховний процес;– поширення ідей пріоритетності гуманізації і демократизації навчально-виховного процесу у загальноосвітньому навчальному закладі та партнерської взаємодії з сім’єю, дитячими і молодіжними громадськими організаціями, місцевою громадою, державними і неурядовими інституціями;– поширення та впровадження у практику досвіду кращих моделей превентивної освіти у навчальному закладі.

Проведення І етапу

розгляду моделей організації превентивної освіти

Розгляд включає:- аналіз моделі превентивної освіти, яка впроваджується у навчальному закладі;- проведення в навчальному закладі опитування адміністрації, вчителів, учнів та їхніх батьків за анкетою оцінки діяльності навчального закладу як школи, дружньої до дитини, й аналіз отриманих результатів.
В розгляді беруть участь навчальні заклади з числа визначених управлінням освіти і науки облдержадміністрації для впровадження якісної превентивної освіти, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.11 2012 р. № 1314 «Про затвердження плану заходів з реалізації проектних заходів щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 – 2013 роки». Розгляд проводиться в два етапи.І (перший) етап – відбірковий – проводиться у квітні – червні 2014 року на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. Відповідальними за проведення І етапу розгляду є регіональний координатор Поліщук Н.А.На І (першому) етапі розглядаються матеріали навчальних закладів області і визначається один учасник фінального етапу.Для проведення розгляду формується робоча група у складі:– Олешка П.С., ректора Волинського ІППО;– Ластенко Ю.Є., методиста управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації;– Куха В.І., начальника відділу освіти Любешівської райдержадміністрації;– Радкевич Л.А., завідувача райметодкабінету;– Поліщук Н.А., регіонального координатора, наукового співробітника науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій Волинського ІППО;– Шукаловича М.М., голови ради Любешівського НВК;– Зімич Л.П., директора ЗОШ І-ІІ ст. с. Березна Воля Любешівського району;– Кушнірук Т.В., лікаря-інфекціоніста центральної районної лікарні. Робоча група:– здійснює експертизу матеріалів, поданих на розгляд;– має право перевіряти достовірність інформації, наведеної у матеріалах;– визначає переможців за підсумками етапу;– забезпечує збереження матеріалів, поданих на розгляд.На підставі розгляду поданих навчальними закладами матеріалів визначаються кращі моделі організації превентивної освіти.Результати розгляду оголошуються на конференції з питань виконання проектних заходів за підтримки Глобального фонду і Європейського Союзу (червень 2014 р.) й оприлюднюються на сайті Волинського ІППО. 

Рекомендації щодо

оформлення матеріалів, які подаються на розгляд

На розгляд подається комплект матеріалів зібраних у папку, який включає:

1. Титульний лист (Додаток 1).

2. Лист-представлення навчального закладу. Подається на бланку ЗОШ за підписом директора. Обсяг листа – до однієї сторінки.

3. Перелік матеріалів, що надсилаються на розгляд (Додаток 2).

4. Паспорт загальноосвітнього навчального закладу (Додаток 3).

5. Зведені результати опитування адміністрації, вчителів, учнів та їхніх батьків за анкетою оцінки діяльності навчального закладу як школи, дружньої до дитини, у вигляді таблиці з коротким описом отриманих результатів (Додаток 4).

6. Опис моделі превентивної освіти у загальноосвітньому навчальному закладі (Додаток 5).

7. Презентацію впровадження моделі превентивної освіти у загальноосвітньому навчальному закладі до 30 слайдів (Додаток 6).

8. СD-диск (конверт із диском вкладений у файл: на диску – презентація впровадження моделі превентивної освіти у ЗНЗ та усі матеріали, які подаються на розгляд).

Матеріали подаються державною мовою у друкованому вигляді та на електронних носіях; текст – документ Microsoft Word, шрифт Тimes Nеw Roman, 14 рt., інтервал 1,5, обсягом до 15 друкованих сторінок.

Вимоги щодо оформлення матеріалів наведено в Додатках.

Рекомендації щодо проведення опитування

Опитування у кожному навчальному закладі проводиться серед чотирьох цільових груп респондентів: адміністрації, вчителів, учнів та їхніх батьків.

В опитувані для кожного навчального закладу мають прийняти участь: 2 представника від адміністрації, 5 вчителів, 20 учнів старших класів та 8 батьків учнів.

Для організації і проведення опитування у навчальному закладі визначається відповідальна особа з числа педагогічних працівників закладу. Відповідальний за опитування також здійснює підрахунки та узагальнення результатів опитування.

Районний семінар завідувачів ДНЗ
29 квітня на базі Залізницького НВК відбувся районний семінар завідувачів дошкільними навчальними закладами з питань реалізації завдань освітньої лінії «Дитина в природному довкіллі». Усвідомлення уявлення про природу та її значення у житті людини є передумовою для розвитку їх екологічної культури. Утім залучати до спілкування з природою слід не лише дітей, а й їхніх батьків, які є зразком для наслідування дошкільниками. Педагоги-дошкільники Залізницького НВК переконані, що одним зі способів формування екологічної компетентності дітей та їхніх батьків, а також поглиблення співпраці дошкільного закладу із сім’ями вихованців є реалізація проекту. В ході семінару вихователі представили поетапний план реалізації екологічного проекту «Земля не належить людині-людина належить Землі». Зокрема, було запропоновано перегляд інтегрованого заняття у молодшій групі «Незвичайна прогулянка каченят» ( вихователь Баран Г.П.), заняття у старшій групі «Допоможемо Весні» ( вихователь Пасевич О.І.), цільова прогулянка з дітьми 5-го року життя ( вихователь Деркач Л.Й.), театралізовані діяльність з дітьми старшого дошкільного віку «Захистимо природу від знищення» (вихователь Дудко Н.П.). Завідувачі ДНЗ району ознайомились з розвивальним середовищем у групових кімнатах, на прогулянкових майданчиках. Заступник директора Залізницького НВК з питань дошкільної освіти Баран Г.П. представила презентацію екологічного проекту «Земля не належить людині-людина належить Землі». Унікальність проекту в тому, що батьки були не лише спостерігачами його реалізації, а й активними учасниками та організаторами проектної діяльності.

26 жовтня на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Люб’язь відбулась екологічна конференція «Екологічне виховання учнів – шляхом створення живого куточка в школі». Учасниками конференції були Буднік Світлана Василівна, асистент кафедри природничо-математичних дисциплін початкової освіти СНУ імені Лесі Українки, Колосок Андрій Мирославович, організатор науково-дослідницького проекту «Акваріум у школі», акваріуміст – професіонал з 20-річним досвідом в акваріумній справі, Кух В.І., начальник відділу освіти, працівники НПП «Прип’ять – Стохід». Приємною новиною стало відкриття «Живого куточка» у школі, де встановлено акваріуми.

7 жовтня на базі Волинського обласного еколого-натуралістичного центру відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Україна – сад». Любешівський район (БДЮТ) представили малюнки, вироби із дерева.

У жовтні 2013 року був проведений районний етап Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край – моя Земля». У конкурсі взяли участь 12 навчальних закладів району. Перемогу здобула робота вчителя біології загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Великий Курінь Семенюк Надії Тимофіївни.

Підведений підсумок районного етапу Всеукраїнської акції «Турбота молоді тобі, Україно». За напрямками «Парад квітів біля школи», «Юннатівський зеленбуд» здобули перемогу гуртківці ЗОШ І-ІІІ ст. с. Велика Глуша, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ветли та робота вчителя біології Залізницького НВК Ковальчук Олени Петрівни.

2013 рік в освітянських колах України ознаменований віховою подією – 95-річчям від дня народження відомого педагога Василя Сухомлинського. Педагоги Любешівщини активно долучилися до відзначення знаменної дати.

На виконання Постанови Верховної Ради України від 5 липня 2013р. та згідно з листом ВІППО від 24.09.2013 р. № 569/02-09 «Про відзначення 95-ї річниці від дня народження В.О.Сухомлинського» відділом освіти Любешівської РДА та загальноосвітніми навчальними закладами району було проведено ряд заходів.

Так, на базі НВК смт Любешів було проведено дискусію за книгою В.Сухомлинського «Сто порад учителеві», в результаті чого випущено збірник «Поради вчителеві на основі твору В.О.Сухомлинського «Сто порад учителеві». Учасниками дискусії стали вчителі початкових класів району із званнями «вчитель-методист» та «старший вчитель».

Крім того, у школах району району були проведені такі заходи:

- урок позакласного читання за творами В.Сухомлинського;

- читацька конференція («Творчі спадщина В.Сухомлинського», «Я ніколи в житті не належав собі», «Життя і творчість В.Сухомлинського», «Сто порад учителеві»);

- засідання круглого столу («Творчість В.Сухомлинського в теорії і практиці»);

- педагогічні читання («Спадщина В.Сухомлинського в діалозі з сучасністю», «В.Сухомлинський – видатний український педагог-новатор», «Сучасний учитель у діалозі з учнем»);

- години спілкування («Подорож у «Школу під голубим небом», «Великий добротворець», «Серце, віддане дітям», «Совість – учитель людини», «Вічні цінності очима Василя Сухомлинського»);

- презентації;

- конкурс малюнків до творів В.Сухомлинського;

- театралізація творів В.Сухомлинського;

- відеоперегляд «Школа Василя Сухомлинського»;

- бібліотечна виставка творів В.О.Сухомлинського;

- тематична лекція «Сухомлинський про культуру мовлення».

Усі заходи, проведені у педагогічних колективах, пройшли під знаком переосмислення спадщини людини, яка воістину стала вчителем учителів.

Упродовж 8-11 жовтня 2013 року було проведено перші випробування 29 учасників районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2014». Зокрема вісьмома вчителями проведено уроки в номінації «Світова література», стільки ж було учасників у номінації «Трудове навчання». Учасниками районного конкурсу стали і шестеро вчителів початкових класів та п’ятеро вчителів географії. Незвичайною була участь конкурсантів у номінації «Директор школи»: двоє керівників шкіл провели фрагменти педради та презентували свій управлінський досвід. Наступним етапом конкурсу є проведення майстер-класу.

Варто відзначити, що нововведенням цьогорічного конкурсу є представлення власних напрацювань у мережі Інтернет.

Таким чином конкурс «Вчитель року - 2014» для багатьох педагогів став поштовхом для самовдосконалення, пошуку, відкриттів, вироблення власного педагогічного почерку.

15 березня 2013 року на базі НВК смт Любешів відбувся ІІ етап конкурсу юних читців, присвячений 199-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, в якому взяли участь 44 учасники із 28 загальноосвітніх навчальних закладів Любешівщини. Учасники конкурсу мали можливість ознайомитись із виставкою творів Великого Кобзаря, яку організували педагоги спільно із бібліотекарями Любешівського НВК.

Високим художнім рівнем виконавської майстерності та оригінальністю манери відзначалися юні декламатори НВК смт Любешів, В.Глушанської, М.Глушанської, Седлищенської, Бірківської, Підкормільської, В'язівненської ЗОШ.

За підсумками конкурсу журі визначило переможців у трьох вікових категоріях:

молодша вікова група:

І м. - Ліштван Людмилу, ученицю НВК смт Любешів;

ІІ м. - Яцика Михайла, учня В. Глушанської ЗОШ;

- Зімич Лілію, ученицю В'язівненської ЗОШ;

ІІІ м. – Євчук Оксану, ученицю М. Глушанської ЗОШ,

середня вікова група:

І м. - Мельник Анну, ученицю В.Глушанської ЗОШ;

ІІ м. - Кондрацьку Ярославу, ученицю НВК смт Любешів;

- Котюгу Мирославу, ученицю Підкормільської ЗОШ;

ІІІ м. – Довгун Олену, ученицю Бірківської ЗОШ,

старша вікова група:

І м. - Прокоп'юк Світлану, ученицю НВК смт Любешів;

ІІ м. - Губчик Вікторію, ученицю В. Глушанської ЗОШ;

ІІІ м. - Борисюк Іванну, ученицю Седлищенської ЗОШ;

- Баховську Ангеліну, ученицю М. Глушанської ЗОШ.

Усі переможці районного конкурсу декламаторів творів Т.Г.Шевченка були нагороджені грамотами відділу освіти Любешівської РДА.

Корисний захід

Навчання теперішніх першокласників здійснюється за новітніми програмами, які націлюють навчальний процес на формування в учнів ключових і предметних компетентностей. Формування зазначених компетентностей розпочинається з навчання грамоти. Саме основні напрямки здійснення процесу навчання грамоти і розглядалися на черговому занятті постійно діючого семінару «Впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти: досвід, проблеми та шляхи їх розв’язання», який відбувся на базі НВК с. Залізниця. Основну увагу було приділено педагогічній творчості учителя в процесі реалізації вимог Державного стандарту початкової загальної освіти.

У програму семінару було включено проведення класоводами В.В. Оласюк та О.П. Швайко уроків навчання грамоти. Спостереження за реакцією дітей, їх відповіді переконують, що ігровий сюжет уроків допоміг класоводам зробити процес навчання емоційним, запропонувати такі види завдань, у яких першокласники виконували різноманітні розумові дії.

Практичним психологом Р.П. Данилик проведено з першокласниками розвивальне заняття «Я – частинка нашого класу», під час якого були використані цікаві вправи та ігри, які допомогли дітям краще пізнати один одного, зменшити тривожність та хвилювання, а також сприяли налагодженню дружніх стосунків.

Продовжився семінар обміном досвідом роботи. Методист РМК відділу освіти Любешівської РДА Н. Шукалович наголосила на інноваційних методах навчання першокласників; з труднощами у засвоєнні графічних навичок письма наймолодшими школярами та з шляхами їх подолання ознайомила вчитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Погулянка Л.Н. Кухарик; секретами використання дидактичних ігор на уроках навчання грамоти поділилася Л.І. Сінчук; класовод ЗОШ І-ІІІ ст. с. Залаззя. А вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь Г.В. Кух обмінялася з колегами враженнями від опрацювання книги О.Я. Савченко «Дидактика початкової освіти».

Не пройшла повз увагу учасників семінару і своєрідність інтер’єру класних кімнат, достатність і зручність матеріальної бази, які створюють передумови ефективності виховання і розвитку наймолодших школярів. Адже у Залізниці стиль! Продумано кожен штрих… Навіть у найменшому проступає гармонія.

Всі учасники семінару отримали заряд хорошого настрою, а врешті-решт виграли з цього першокласники, адже міцний поштовх для отримання знань дають їм саме вимоги нового Державного стандарту.

У ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, на базі Ветлівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося виїзне засідання творчої групи вчителів української мови і літератури. Вчитель Ю.М.Василькова представила учасникам засідання урок української мови у 8 класі із використанням проектних технологій «Усний твір-опис місцевості на основі особистих спостережень і вражень» та виховний захід «Минуще все, лиш слово не мине».

Восьмикласники з гордістю презентували цікаві, чарівні місцини Ветел, досліджували, аналізували, читали поезії, створювали описи. Кожна із трьох груп вдало добирала музичний супровід до своїх творів-описів. Учасники засідання з цікавістю слухали учнівські повідомлення на теми:

«Моє село — краплиночка на карті», «У долині річка в’ється», «Моя вулиця—як пісня».

Виховний захід не залишив нікого байдужим. Команди «Патріоти» та «Інтелектуали» продовжували прислів’я та приказки, пояснювали лексичне значення власне українських слів, за слайдами-підказками впізнавали імена українських письменників-класиків… . Конкурси чергувалися з українською задушевною піснею.

Усі члени творчої групи були зворушені гостинністю господарів Ветлівської школи.

Кiлькiсть переглядiв: 18694

Коментарi

  • DonaldRAK

    2017-09-24 12:42:05

    [url=http://bit.ly/2tUE6Es]Получить деньги[/url] [url=http://bit.ly/2tUE6Es][img]http://s41.radikal.ru/i093/1709/70/fbb1a2aa5ab2.gif[/img][/url]...

  • AncicRog

    2017-06-07 21:31:12

    Очень познавательно[url=http://agrolinepro.ru/pictures-of-equipment],[/url]...

  • AgrnoRog

    2017-03-03 07:23:23

    Спасибо[url=http://agrolinepro.ru/agricultural-machinery].[/url]...